Zpět na stránku volejbalu


Příspěvek č. 8 (7. 1. 2002)

Jan Černý, Rozmetadla (jan.cerny@fotoinfo.cz)

Ahoj

Jsem rád, že ozvalo tolik volejbalistů (hlas lidu - hlas boží) a jenom pro upřesnění. Nejsem uražen.

P.S. Zveřejňovat rozpočet je nesmysl.

Honza Černý


Příspěvek č. 7 (4. 1. 2002)

Richard Chalupník, Skalka (richard.chalupnik@andante.cz)

Jeste tedy k turnaji:

K diskutovanym bodum jsem se jiz vyjadril - takze upresnuji: byl bych pro jarni turnaj, a to podle novych pravidel. Devalvace turnaje a ztraty zajmu se nebojim, myslim ze je kvalitni a souhlasim s tim kdo konstatoval, ze prevazuje poptavka. To ovsem sam vis nejlip.

Co se tyce "profesionalu", v podstate mi nevadi - pri danem systemu si zahrajeme dostatecne, jen nas nesmi trapit ze to neni ve finale. Musim rict, ze osobne mam vetsi poteseni ze hry s dobrymi spoluhraci proti dobremu souperi, nez placani s vylozene svatecnimi hraci. Pravdou je, ze pokud se clovek citi jako na strelnici, tak to take neni ono, takze nejaka hranice by asi byla vhodna, nicmene bych nerekl, ze to je vazny problem tveho turnaje.

Ohledne startovneho chapu, ze Tvuj zivot na vysoke noze je financne velice narocny a jsem ochoten na nej jednou do roka prispet. :-). Pripadne navrhuji jeste dalsi zvyseni, jehoz vytezek by pokryl me dluhy vuci Tobe. (Vazneji - pro uklidneni by bylo dobre zverejnovat rozpocet).

Kolego Honzo Cerny, neber to tak osobne, tyhle nazory na turnaji proste zaznely, a to z ruznych stran a Honza Boucek je pouze tlumoci, aby se o nich dalo diskutovat, coz je dle meho nazoru jedine dobre. Vzhledem k tomu, ze v tomto diskuznim panelu neziskaly nijak mimoradnou podporu, asi to nebude tak zhave a neni treba se urazet a vypovidat dalsi ucast.

Sam jsem si parkrat vyzkousel organizaci mensiho turnaje a musim rici, ze to neni zadny med a clovek pak sam z toho turnaje nic nema, takze Ti zde, Honzo Boucku, vyjadruji uznani a drzim palce do budoucna.

Richard Chalupník (Skalka)


Příspěvek č. 6 (3. 1. 2002)

Jan Černý, Rozmetadla (jan.cerny@fotoinfo.cz)

Nejprve: vše nejlepší v roce 2002.

A teď k turnaji a zejmená k námětům k zamyšlení (body 4 a 5).

Zatím však nevím proč chceš vyjádření, když je pak nezveřejníš?! (Viz. e-mail Jany Černé). Nebo snad čekáš na nějaký hodně pozitivní ohlas a ten pak zveřejníš?

Bod 4.) Hodně lidí si stěžovalo ... (chtěl bych je vidět), ale porádím Ti jak na to, aby tě to tak neštvalo a jak se s tím vypořádat. Prostě napiš do propozic, že na turnaji mohou hrát jen hráči-amatéři (tzn. hráči, kteří nehrají žádnou soutěž organizovanou příslušným volejbalovým svazem) nebo hráči hrající max. 4.třídu (3, 2, 1 atd.). Jinak mi (Rozmetadlo Libeň) hrajeme tento turnaj již tři roky a nikdo nám v průběhu minulých ročníku ani trochu nenaznačil, že nejsme vítáni. Za sebe musím říct, že bych to přežil a šel rovnou do restaurace.

Bod 5.) Nejprve musím konstatovat, že jsem se již tak dlouho nezasmál jako po přečtení tohoto bodu. Jen na okraj, věkový průměr "znavených finalistů" - BOGŮ byl přibližně poloviční než průměr našeho mužstva. Já jsem se samozřejmě nešetřil doma na posteli a nečekal na signál, že je již finále a mohu přijet, ale byl jsem s družstvem děvčat (které trénuji) na turnaji. A kdo to zná, muže mi potvrdit, že to vyčerpá víc než když hraje sám. A s tím tvým výkřikem: "Buďte všichni stejně znavení" vřele souhlasím, to si řekl moc pěkně. Jak já se cítím unavený!!!

A teď ke všem otráveným lidem. Spojte se a dejte nám to (těm vychytralým hajzlům) najevo. Vždyť my vás chápeme. Ale já opravdu neumím číst myšlenky a na turnaji jsem se nesetkal s nikým, kdo by mi řekl, že tam nemám co dělat. A mohu vás uklidnit. Letošní ročník vynechávám!!!

Bod 6.) Vklad 800,- Kč se mi zdá příliš. Asi o měsíc později jsme se opět zúčastnili turnaje v ZŠ Hovorčovická. Hrálo také 12 družstev ve třech tělocvičnách a vklad činil pouhých 500,- Kč. Turnaj jsme rovněž vyhráli a proto mohu srovnat i cenu za první místo. To se nedá srovnat. A tady je další námět k zamyšlení: nechce snad někdo na nás vydělat ?!?

S pozdravem a předem děkuji za zveřejnění nejen mého názoru.

Unavený Honza Černý.


Příspěvek č. 5 (6. 12. 2001)

Lenka Mášová, Libeňský výběr (masoval@atlas.cz)

Ahoj Honzo, posílám Ti slíbené připomínky ke Kobyliskému poháru:

1. Myslím si, že pokud by se zacalo hrát podle nových pravidel, doba trvání jednotlivých setů by se určitě zkrátila a dala by se určitě lépe odhadnout.Také je fakt, že uz v podstatě všichni už v podstatě podle nových pravidel dávno hrají.

2. Co se týká "profi"-hráčů, vím, že nelze dělat výběr a že lze jen apelovat na solidnost jednotlivců.

3. Nevím, zda by jarní poháry byly až tak vhodné. Pravada je, že většině by se asi nehodily, ale především by turnaje asi dosti zevšedněly.

Jinak se měj hezky!!!

Lenka


Příspěvek č. 4 (30. 11. 2001)

Jana Černá, Rozmetadla (cernajana@volny.cz)

Ahoj Honzo!

Přece jen jsem se rozhodla, že se taky vyjádřím. Asi ne ke všemu, jen k tomu o čem něco vím a co se mě (nebo nás) nějak týká.

ad2/

Pro nová pravidla jsem zcela jistě. Hrajeme podle nich od jejich zavedení a to jak v dospělých tak i v dětských soutěžích. Všichni jsme z toho měli zpočátku dost velké obavy, zvlášť u dětí. Ale nakonec se ukázalo, že to má své výhody např.:

- sety jsou kratší

- hra je variabilnější / několika bodové vedení často nic neznamená

- hra nohou či dotek míče sítě při podání výsledek vůbec neovlivní, četnost je minimální - jde spíš o zpestření

Doporučuji si nová pravidla zkusit.

ad4/

Je pravda, že "profíci" jsme byli skoro všichni / Rozmetadla /, ale co znamená profík???? A vzhledem k našemu věku ?????

Ne, vážně. Já chápu protesty ostatních hráčů, ale nebyli jsme na vašem turnaji poprvé. A složení družstva je stejné jako vloni. Proč o tom mluvíte až teď ???? Vždyť stačilo říct. My jsme přece nechtěli nikoho odradit ani se nikam cpát.

ad5/

Odpočinutý Jan Černý mě dost pobavil. Odpočinutý určitě nebyl.Vím, co říkám - jsem jeho žena. Ostatně odpočinutého jsem ho neviděla už několik let. Na turnaj přišel až na finále z několika důvodů.Byl na turnaji se svými svěřenkyněmi teenegerského věku, což dá člověku dost zabrat. A účast jen ve finále, které hráli pouze "profíci" byl také jeho ohled k rekreační formě tohoto turnaje. Doufám, že tím nikoho neurazím.

Tak to je asi vše. Měj se hezky , zdraví Jana Černá za ROZMETADLA


Příspěvek č. 3 (29. 11. 2001)

Petr Mařík, Semtex (agp.do@worldonline.cz)

Příjemné všední odpoledne, pane řediteli!

Vzhledem k tomu, že jste si dali hodně práce s přípravou a průběhem turnaje, a ty nelenuješ ani po jeho úspěšném zakončení věnovat čas hodnocení a prostor účastníkům, nedá mi abych ti pár vlastních (subjektivních) názorů nepřipsal.

ad 1) Tie-brake

Tentokrát se našemu mužstvo-ženstvu (3+3) podařila účast ve vyšších sférách turnajového žebříčku, takže jsme se přímo nezapojili do bojů v ”t-b” skupině, ale myslím si, že pokud je v této fázi turnaje zvolen jiný styl hry, měl by být pro všechna družstva stejný – od 1-3 po 10-12. Asi v tomto případě fakt záleží na časovém prostoru pro celý turnaj, počtu družstev, nebo využití aktuálních pravidel volejbalu viz dále.

ad 2) Pravidla

Po zkušenostech z jiných palubovek a antuk si myslím, že se většina hráčů již adaptovala a kompletní nová pravidla jim přešla do krve (víc než jiné věci) tak, že při hře ”postaru” již mají trošku problémy. Je pouze na pořadateli, jaký předloží zájemcům o hru styl počítání a na nich, aby se rozhodli,zda oželet případné novinky výměnou za zážitek z přihrádky určené ”pro pamětníky”(nakonec převážná většina z nás jimi je: )))). Jsem pro nová pravidla, ale přizpůsobím se jako dosud. A bez reptání.

ad 3) 2× ročně?

Podobných turnajů se po republice koná prakticky po celý rok kupa a na všechny je téměř vždy přetlak přihlášek, což pozoruješ na Kobyliském turnaji již několik let – tedy proč ne ?!?!?!?! Osobně jsem pro konec března.

ad 4) Profíci!

Když jsem četl tvé stránky, byl jsem rád za čerstvé názory (ty starší již mají otupené hrany) a věděl jsem, že podobný problém se prolíná každým ”normálním” turnajem, jen ho někdo musí veřejně prezentovat. Jsem proti aktivním profíkům.

ALE: Jistě jen proto, že sám jím nejsem a nikdy jsem nebyl. Jenže je ještě ”profíkem” bývalý hráč krajského, či okresního přeboru, zatížený léty-pivem-kilama-mateřskou dovolenou- porodama-chorobama-spoustou zranění atd.? Jak poznáš před turnajem kdo je o tolik lepší, nežli ostatní, kdo vyčnívá (herně, tělesnou výškou, bojovností,..)?

Doma děláme taky nějaká plácací soustředění zájemců o síť a balón a nechceme se nechat umlátit od borců pokládajících míč max.po útočnou soupeře s přesností laserového zaměřovače…, jak ale můžeme být v rámci vlastních možností lepší a lepší, když mezi sebe nepustíme nikoho, od něhož se potenciálně máme šanci něco přiučit. Zvykl jsem si na riziko být převálcován lepšími, ale vždycky jsem si odnesl něco pro další hru. V televizi, či z hlediště jsou všichni skvělí, ale když můžeš být s někým lepším ”na place” je to o něčem jiném.

Pěkně jsem se rozkecal - jako by ti ”profíci” byli z jiné planety,ale oni nejsou.Kolikrát ani nesplní úlohu tahouna a hra přes jednoho se vymstí celému mančaftu. (Neodpustím si přirovnání s fotbalovou reprezentací, taky samej těžkej profík a ouha!.) Pánbůh zaplať jsme přece úplně jiní a hlavně chceme H R Á T.

Vydržíš-li, pokračuj bez bázně a hany, ať jednou můžou na Kobyliském turnaji nastoupit i Honzík s Ondrou, třeba jeden za TROSKY a druhý za SEMTEX!!!

Těším se na 7.ročník!

Petr (SEMTEX)

Na závěr bych tě chtěl uklidnit – když budeš chtít, můžeš stanovit jakýkoliv styl hry, počítání, či omezení hráčů např. max.do okresní soutěže, atp.. Jsi organizátor a pokud si někdo chce zahrát, určitě se přizpůsobí. Můžeš, ne že s tím nic nenaděláš. Nejsi sice bůh, ale jsi ředitel!


Příspěvek č. 2 (28. 11. 2001)

Richard Chalupník, Skalka (richard.chalupnik@andante.cz)

Jsem pro 2 × ročně. Pak by se dalo i experimentovat s novými pravidly.

Pravda je, že nové počítání by mohlo omezit problémy s tie-breaky. S profikama je to těžké, asi nezbývá než dosáhnout jejich výkonnosti.

Ríša


Příspěvek č. 1 (28. 11. 2001)

Ondřej Jiříček, Trosky (jiricek@fel.cvut.cz)

Ahoj,

Z novych pravidel bych pro tento ucel povazoval vyhodne predevsim hrani do 25 beze ztrat. Pochopitelne predevsim z casovych duvodu. Nevim, jestli jde prosadit jedinou novinku bez tech ostatnich (nohy a pod.).

Jo a Tve stranky jsou nedobre citelne pro uzivatele Netscapu.

Ondra