Boučkovská sekce
Místo a termín konání Soupiska Hrací schéma Rozhodčí Pravidla Organizační informace Náměty k zamyšlení
NÁMĚTY K ZAMYŠLENÍ
Vaše názory posílejte na adresu: jan@boucek.cz
--- A zde jsou vaše připomínky (celkem 8) ---
1. Tie-breaky

U některých zápasů trvaly sety extrémně dlouho - zejména ve skupině o 10. až 12. místo. Proto se tato skupina hrála téměř celá na tie-breaky. Přijde vám to rozumné?

2. Klasická × nová pravidla

Rád bych zjistil "oficiální" zájem o změnu pravidel na nová, tedy beze ztrát do 25 bodů, hraní nohama, škrtání podání o síť atd.

3. Turnaj dvakrát ročně?

Ozývají se hlasy, aby se turnaj konal dvakrát ročně, na jaře a na podzim. V zásadě bych proti tomu nic neměl, zorganizovat se to dá. Proti jsou dva důvody:

(1) Na jaře se nesejde dost družstev, mnozí mají i jiné zájmy.

(2) Podzimní turnaj by ztratil svou exkluzivitu, což by určitě byla škoda. Případně by se dal udělat jarní turnaj trošku menší, třeba jen 8 družstev ve dvou tělocvičnách.

Takže se ptám: Kdo by uvítal rozšíření o jarní termín? Kdy? A vůbec jaký je váš názor na věc?

4. Účast profíků

Hodně lidí si stěžovalo na účast "profíků". Abych byl konkrétní, jde o družstva: Rozmetadla, Bogové, Semtex. Po pravdě řečeno, mě to taky trošku štve, ale vůbec nevím, jak se s tím "legálně" (tj. v pravidlech) vypořádat. Asi nezbývá než morální apel. Samozřejmě mě se to z pozice Trosek posuzuje jinak než z pozice finalistů na čele startovního pole.

5. Ještě jednou účast profíků

Tentokrát jde o Rozmetadla: nesouhlas soupeřů vyvolala účast Honzy Černého až ve finále, kde nastoupil odpočinutý proti ostatním znaveným finalistům. Já sám s tím taky nic nenadělám, takže jen volám: Buďte všichni stejně znavení!!! (asi tenhle výkřik nezní dost inteligentně, takže čekám na další vaše náměty...) Určitě je škoda, když pak je hodně lidí otrávených.

Takže co s tím?

Uvítám vaše vyjádření k jednotlivým bodům. To mi pomůže v rozhodování do dalších ročníků, které by přeci jen asi stálo za to pořádat i nadále.

Vaše příspěvky (zajímavé a srozumitelné) vystavím na této stránce, tak ji průběžně sledujte. Pošlete je na jan@boucek.cz

SOUPISKA (pro 29. listopadu 2003)
Skupina A
A1 - PapilonD. Bašta
A2 - ZlíchovJ. Myslivec
A3 - MoulayM. Šváb
A4 - TroskyJ. Bouček

Skupina B
B1 - FireballP. Winkler
B2 - BogovéM. Hájek
B3 - Libeňský výběrL. Mášová
B4 - KobylníkyT. Loukota

Skupina C
C1 - SemtexP. Boučková
C2 - SkalkaR. Chalupník
C3 - BufoE. Jiříčková
C4 - KobylkyD. Fojtíková
ZÁZNAM O LOSOVÁNÍ ZÁKLADNÍCH SKUPIN

Dne 21. listopadu v 18 hodin proběhlo u nás doma losování. Přizván byl notář i státní dozor (bohužel nedorazili), na regulérnost losování dohlížel Ondřej Bouček, dále zvaný Dozorce (už chodí do 1. třídy, takže umí trošku číst). Lístečky se jmény družstev byly vloženy do osudí (mísa na těsto) a Dozorce postupně vytahoval jednotlivá jména a snažil se je přeslabikovat. Chtěl bych touto cestou pokárat některá družstva za zvolená jména, zejména Moulay (jak se to vlastně čte? - už před rokem jste slibovali přejmenování!!!) anebo Libeňský výběr (je to na něj moc dlouhé). Lístečky Dozorce pokládal na stůl tak, aby se vytvořily jednotlivé skupiny (jednoduše jako pexeso). Ostatně je to zřejmé z fotodokumentace. Na závěr Dozorce potvrdil regulernost losování vztyčeným palcem.


Tímto považuji losování za právoplatně provedené a pro všechna družstva závazné.

Obr. 1: Losování

Obr. 2: Vylosované skupiny

Obr. 3: Potvrzení o regulernosti losování

Budeme se těšit v sobotu !!!!!

MÍSTO A TERMÍN KONÁNÍ (2003) - mapa

Zveme vás na 8. (čti: osmý) ročník nekonzervativního Kobyliského poháru ve volejbale pro 12 družstev. "Nekonzervativní" znamená, že se nehraje podle starých pravidel. Celý turnaj zajišťujeme svépomocí bez sponzorů, což má vliv na startovné, organizaci i ceny pro vítěze. Ze startovného se bude plně hradit mj. pronájem tělocvičen a honorář školníka za úklid. A taky mávátka! Startovné zůstává už několik let nezměněné 800 Kč.

A o co že se hraje?


POZOR!!! PRAVIDLA !!!

I přes všechny diskuse (děkuji všem, kteří se ktomu nějak vyjádřili) ponecháme pravidla od minulého (7a1/2. ročníku) nezměněná. Jde zejména o vyhodnocování skupin (základních i finálových, kdy mají dvě družstva stejný bodový zisk. ANI V TOMTO PŘÍPADĚ NEMÁ PŘEDNOST VZÁJEMNÝ ZÁPAS PŘED VÝSLEDKY VE SKUPINĚ. Jednak se tím vyloučí problém při cyklickém výsledku (např. ve finále každý vyhraje jeden zápas), jednak se pak každý musí snažt uhrát co nejlepší výsledek v jednom každém setu, nejen v kritickém zápase.

Podívejte se proím na sekci PRAVIDLA a také HRACÍ SCHÉMA. A taky může být zajímavá výsledková listina.


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Bez mávátek družstvo nebude připuštěno k zápasu!!! Anarchie se netrpí!!!

Termín

Sobota 29. listopadu 2003, tělocvična otevřená od 9 hodin, registrace do 9:30, hned pak chceme začít hrát. Délka trvání cca do 17 hodin (všichni hrají až do konce!)

Místo konání

ZŠ Hovorčovická v Praze 8 - Kobylisích, souběžně ve 3 tělocvičnách. Příchod k tělocvičnám je dvorem z ulice Mirovická (roh s Hovorčovickou). Příjezd autem přes Kobyliské náměstí doleva na Bohnice, 3. odbočka doprava (Třeboradická), 1. doleva (Hovorčovická, úzká prudce do kopce) až ke škole. Autobusem od metra Holešovice č. 102, 144, 152 nebo z Vysočan a Proseka č. 177 do stanice Písečná (Šutka), odsud přímo od stanice prudce do kopce ulicí Mirovická (jen 300 metrů). Škola vyžaduje čistou obuv do tělocvičny!

Registrace do 9:30 hodin, hned poté bychom chtěli začít hrát.

HRACÍ SCHÉMA (všechny ročníky)
(Stále stejné - nic lepšího jsem nevymyslel)

Každý zápas se hraje na 2 sety, za každý vyhraný set se přidělí jeden klasifikační bod a zároveň se zaznamenává skóre. Možné výsledky jsou tedy 2:0, 1:1 nebo 0:2.

12 družstev je rozděleno do 3 skupin (A + B + C), kde se hraje systémem každý s každým, tedy 6 zápasů v každé skupině. Výsledné pořadí ve skupině se určí podle získaných klasifikačních bodů (uhraných setů), v případě jejich rovnosti podle rozdílu celkového skóre ze všech odehraných zápasů ve skupině. Pokud nelze rozhodnout, vítězí družstvo s větším absolutním počtem uhraných míčů. Dále rozhoduje vzájemný zápas (sety, příp. skóre), nakonec přichází los. Ze skupin postupují družstva označená A1 až A4 (dle pořadí ve skupině), B1 až B4, C1 až C4.

V dalším (rozřaďovacím) kole se utkají družstva A1 : B2, B1 : C2, C1 : A2. Rozřaďovací kolo se hraje na dva vítězné sety!!! Vítězové těchto tří zápasů pak budou hrát systémem každý s každým o první tři místa, poražení budou hrát o 4. až 6. místo.

Současně se utkají družstva A3 : B4, B3 : C4, C3 : A4. Vítězové těchto tří zápasů pak budou hrát systémem každý s každým o 7. až 9. místo, poražení budou hrát o 10. až 12. místo.

Finálová skupina se vyhodnocuje stejně jako základní skupina, tj. podle vyhraných setů, dále podle rozdílu celkového skóre, potom podle uhraných míčů, potom podle vzájemného zápasu (sety, příp. skóre), příp. rozhodne los.

Celé hrací schéma tak předpokládá, že v každé tělocvičně se odehraje 12 dvousetových zápasů, což odhadujeme více než na 6 hodin. Proto počítejte s hraním zhruba do 17 hodin. Protože se hraje o 1. až poslední místo, hrají všichni až do konce! Ani slabší družstva v průběhu turnaje nevypadnou!

Pokud některé družstvo nedorazí nebo odpadne v průběhu turnaje, zůstane celé hrací schéma nezměněno, pouze dané družstvo kontumačně prohrává.

ROZHODČÍ (všechny ročníky)

Ke každému zápasu bude předem určeno nehrající družstvo, které zajistí rozhodčího a zapisovatele. Rozhodčí losuje s kapitány stranu a první míč a píská, zapisovatel zapisuje bodové skóre. Rozhodčí by měl zejména posuzovat dotyky na síti, příp. přešlapy pod sítí (takže nevyžaduje zvláštní kvalifikaci). Mějte pochopení pro to, že jsou to amatéři - profesionální rozhodčí nemáme!

PRAVIDLA (počínaje jarním 7a1/2. ročníkem)

Hraje se podle nových pravidel !!! Tedy beze ztrát do 25 bodů. Míče odražené od stropu i od stěn se považují za chybné (i v malých tělocvičnách).

Družstva

Smíšená družstva (tj. aspoň 1 dívčina na kurtu po celou dobu zápasu) o libovolném počtu do 6 lidí (samozřejmě mohou být i náhradníci). Abychom měli dost sítí a míčů, vezměte i své vybavení!

ORGANIZAČNÍ INFORMACE (všechny ročníky)
Cena pro vítěze

Kobyliský pohár pro vítěze, diplom pro každý tým, drobná překvapení

Startovné

800 Kč na jedno družstvo

Občerstvení

Chodíme do vinárny U kocoura, Klapkova 80 (stanice pod vozovnou), dá se zarezervovat na čísle 284680306, otvírají v 17 hodin. My zajistíme minerálky po dobu turnaje, 6 láhví na družstvo.

Organizátor

Jan Bouček, Budínova 1/23, 180 00 Praha 8
tel.: 267021680 (práce), 283843059 (domů)
fax: 267021681
email: jan@boucek.cz
(taky mi můžete říkat pan ředitel, mám to rád)

Předběžné přihlášky zasílejte obratem libovolným způsobem na výše uvedenou adresu. Uveďte:

  • název družstva
  • jméno vedoucího/kapitána každého družstva s adresou a telefonem

Při náročném tréninku na turnaj se nezraňte!
Honza Bouček
17. září 2003